فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با آغاز هفته کتاب؛

رئیس اداره کتابخانه های عمومی قوچان با امام جمعه شهرستان دیدار و گفتگو کرد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قوچان همزمان با آغاز بیست و نهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با امام جمعه شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، بهاره قاسمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قوچان همزمان با آغاز بیست و نهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با حجت الاسلام و المسلمین علیرضا هراتی مطلق، امام جمعه شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین علیرضا هراتی مطلق، امام جمعه شهرستان قوچان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته کتاب از اختصاص یک جلسه از شورای فرهنگ عمومی با دستور کار کتاب در این هفته خبر داد و گفت: برای سه طرح فرهنگی و قابل اجرا در شهرستان برنامه ریزی بلند مدت صورت خواهد گرفت که یکی از این طرحها شامل طرح میراث ماندگار با هدف ترویج وقف فرهنگی است.
وی افزود: طرح میراث ماندگار با مشارکت روحانیون، مداحان، شورای اسلامی،  شهرداری و کتابخانه های عمومی  در زیر مجموعه شورای فرهنگ عمومی در هفته کتاب شروع به کار  خواهد کرد . امیدواریم به یاری خداوند اقدامات مثبت آن در سطح کتابخانه های عمومی نمود شایانی داشته باشد.
امام جمعه شهرستان قوچان همچنین به برنامه ریزی های انجام شده در راستیا احداث و ساخت کتابخانه فقه و حقوق در شهرستان اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز با اهدای کتابهای مرحوم آیت الله شیخ کاهانی و ایجاد بخش تخصصی در یکی از کتابخانه های عمومی شهرستان به زودی آغاز به کار خواهد کرد.
 وی در پایان با اشاره به طرح اهدای کتاب به زوجین در محضر های ازدواج و با همکاری برخی از دستگاه های اجرایی نیز به عنوان یک تجربه موفق در شهر بروجن و از اجرای این تجربه در شهرستان قوچان خبر داد.

در ادامه بهاره قاسمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قوچان  ضمن تبریک آغاز هفته کتاب و دعوت از امام جمعه شهرستان برای حضوردر برنامه های هفته کتاب از طرحهای فرهنگی پیشنهادی استقبال نمود و این اقدامات را سرآغاز تحولی در زمینه ترویج فعالیتهای فرهنگی شهرستان دانستند.

گفتنی است، در این دیدار ابراهیم مطاعی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیز حضور داشتند.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\قوچان\دیدار با امام جمعه\1.jpg
 
نسخه قابل چاپ