فهرست

كتاب‌خوان ماه

توسط واحد منابع اداره کل کتابخانه های خراسان رضوی انجام شد؛ معرفی هشت عنوان کتاب در قالب بسته مطالعه عیدسعید غدیرخم اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به مناسبت عیدسعید غدیرخم،اقدام به معرفی هشت عنوان کتاب در قالب بسته مطالعه پیشنهادی نمود. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به مناسبت عیدسعید غدیرخم،اقدام به معرفی هشت عنوان کتاب در قالب بسته مطالعه پیشنهادی نمود.


نویسنده : محمد محمدیان
ناشر: دفتر نشر معارف
سال نشر: 1396
تعداد صفحات : 624
Description: H:\2کتاب ماه\عید غدیر\علی.pngامیرالمومنین(ع) از هر نظر بی نظیر است. در میان  اولیاء و بزرگان کسی را جز ایشان سراغ نداریم که خودش زندگی را از ابتدا تا انتها بیان کرده باشد.
کتاب "علی از زبان علی" دربردارنده گزارش های تاریخی و روایی براساس سیر طبیعی گفتارهای اجتماعی و سیاسی است و نه عهده دار بیان معارف عمیق توحیدی. در واقع این کتاب از اول تا آخر از زبان حضرت علی(ع) است و پاورقی جزئی دارد. "علی از زبان علی علیه السلام" از ده فصل دوران مکه، دوران مدینه، دوران خلفا، دوران خلافت، دوران جنگ جمل، دوران جنگ صفین، دوران حکمیت، دوران جنگ نهروان، دوران غارت ها و دوران شهادت تشکیل شده است.عنوان : حماسه غدیر
نویسنده : محمدرضا حکیمی
ناشر: دلیل ما
سال نشر: 1389
تعداد صفحات : 354
Description: H:\2کتاب ماه\عید غدیر\غدیر.png
استاد حکیمی در اثری مستقل به نام حماسه غدیر به شناسایی و معرفی کتاب «الغدیر فی الکتاب و السنه و الادب» نوشته «عبدالحسین امینی»، پرداخته است که طی آن حادثه غدیر و تعریف آن از دیدگاه شیعه و سنی به تفصیل بیان شده است. نویسنده در این کتاب خوانندگان را بدین سمت سوق می دهد که غدیر و پذیرش ولایت علی (ع) راهی است که مسلمانان باید بدان بپیوندند تا اسلام پایدار بماند. او با معرفی کتاب هایی در این زمینه و ارائه مطالبی در ایجاد گرایش همه جانبه به سوی غدیر مطالب مفصلی درباره کتاب الغدیر علامه امینی دارد که در آن به روش کار او، زحمات بی دریغش، سفرها، نگرش ها و نتایج ثمره بیش از سی ساله او می پردازد.


عنوان : کیمیاگر
نویسنده : رضا مصطفوی
ناشر: عهد مانا
سال نشر: 1398
تعداد صفحات : 136
Description: H:\2کتاب ماه\عید غدیر\کیمیا.png
کتاب کیمیاگر نوشته رضا مصطفوی رمانی تاریخی است از دنیای قدیم. زمانی که انسان برای ثروت و جاودانگی به دنبال کیمیا می‌رفت. او می‌خواست خاک و مس را به طلای ناب تبدیل کند و عمر جاودانه داشته باشد.
کتاب حاضر، داستان جوانی به نام یوسف است که به دنبال کیمیا از این شهر به آن شهر می رود و در پی کسی است تا بتواند علم کیمیا را از او بیاموزد. اما دست تقدیر او را درگیر ماجرایی می کند و در نهایت مس دلش تبدیل به کیمیا می شود. او با دختری به نام نورا رو به رو می شود که شاگرد امام جعفر صادق (علیه السلام) است که در متن ماجرا، به دربار هارون می رسد و شاهد گفت وگوی چالشی نورا با دانشمندانی می شود. نورا ولایت حضرت امیرالمومنین علیه السلام را اثبات کرده و به کمک بعضی از یاران علی بن یقطین به سوی مدینه فرار می‌کند.


عنوان : کتاب مخفی
نویسنده : مجید پورولی کلشتری
ناشر: کتاب جمکران
سال نشر: 1399
تعداد صفحات : 108