فهرست

انجمن ها

با حضور سرپرست فرمانداری برگزار شد؛

نخستین جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قوچان

نخستین جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قوچان با حضور سرپرست فرمانداری و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نخستین جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قوچان با حضور سرپرست فرمانداری و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

در ابتدا عباسعلی صفائی، سرپرست فرمانداری شهرستان قوچان گفت: الگو برداری از فرمایشات و دغدغه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حوزه فرهنگ می تواند راهگشای بسیاری از مسائل در این حوزه باشد.
وی افزود: انجمن کتابخانه های عمومی فرصت مغتنمی است تا علاوه بر بهره گیری از ردیفهای اعتباری و قانونی منابع دولتی بتوان از از ظرفیت خیرین در راستای پیشبرد اهداف خود مبنی بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده کند.
صفائی ضمن با تاکید بر استفاده از فضاهای مناسب برای احداث کتابخانه به ویژه در شهرستانهای تازه تاسیس خواستار همکاری همه جانبه شهرداریها برای واگذاری زمین و ساخت کتابخانه شد.
وی همچنین ترویج سنت حسنه اهدای کتاب را در جامعه اعم از بین سازمانی و شخصی را یکی از عوامل موثر در ترویج فرهنگ مطالعه عنوان کرد.

در ادامه بهاره قاسمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قوچان به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان و برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی اجرا شده پرداخت.

گفتنی است، پیگیری تامین زمین برای ساخت کتابخانه در شهرهای کهنه و آلماجق و برگزاری جلسات انجمن در شهرهای تازه تاسیس از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

Description: F:\0خبر\0کار شده\1401\0خرداد\قوچان\انجمن\15.jpg
 


 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قوچان , سرپرست فرمانداری قوچان , احداث کتابخانه , اهدای کتاب