فهرست

انجمن ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زبرخان برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زبرخان با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زبرخان با حضور جعفر سیدآبادی، معاون فرماندار شهرستان زبرخان؛ علیرضا سید آبادی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیشابور؛ محمدرضا مقدم پاشا، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زبرخان؛ مجتبی تاراش، رئیس آموزش وپرورش شهرستان زبرخان؛ مسولان کتابخانه ها، کتابداران و سایر اعضای انجمن در فرمانداری شهرستان زبرخان برگزار شد.

در ابتدا جعفر سیدآبادی، معاون فرماندار شهرستان زبرخان با اشاره به اهمیت وجود کتابخانه ها در رشد فرهنگ عمومی گفت: کتابخانه های عمومی وظیفه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را درجامعه به عهده دارند. به عبارتی کتابخانه ها باید با برگزاری برنامه ها و فعالیتهای متنوع کتاب محور بار دیگر جامعه را به نسبت به انس با کتاب و نهادینه کردن عادت مطالعه ترغیب و تشویق کنند.
وی افزود: البته برای دستیابی به این مهم در کنار کتابخانه های عمومی سایر دستگاه های اجرایی نیز باید همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.  

در ادامه محمدرضا مقدم پاشا، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زبرخان ضمن قدردانی از حضور مستمر اعضای انجمن در جلسات، گفت: کتابخانه های عمومی امروز فرهنگسراهای اجتماعی هستند که کتابداران در آنها به عنوان افسران جبهه دانایی سعی در برقراری ارتباط مستمر و موثر مردم با کتاب دارند.
وی با بیان اینکه «کتابداری هیچ وقت تعطیل نیست»، افزود: با روند رو به رشد استفاده از فضای مجازی در جامعه و شیوع کرونا کتابخانه های عمومی نیز برنامه های فرهنگی کتاب محور خود را بصورت مجازی و در بستر فضای اسکای روم برگزار کردند.
مقدم پاشا در ادامه به گزارشی از اجرای برنامه های فرهنگی در هفته کتاب اعم از پویش خانواده کتابخوان، زنگ کتاب، کارگاه قصه گویی و داستان نویسی با دعوت از نویسندگان مطرح کشوری،نصب تبلیغات محلی با محوریت هفته کتاب و ... پرداخت.

گفتنی است، در شهرستان تازه تأسیس زبرخان سه باب کتابخانه عمومی امام رضا(ع) شهر خرو، شهیدباتر شهر درود و باقرالعلوم(ع) روستای باغشن فعالیت دارند.