فهرست

انجمن ها

با حضور اعضای حقیقی وحقوقی؛

جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد برگزار شد

جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد با حضور اعضای حقیقی وحقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد با حضور اعضای حقیقی وحقوقی برگزار شد.

در ابتدای جلسه حامد قربانی، فرماندار شهرستان گناباد ضمن تقدیر و تشکر از مردم شریف شهرستان بابت انس و علاقه به کتاب و کتابخوانی گفت: خداوند را شاکریم در سالهای اخیر گام های بزرگی در حوزه فرهنگ کتاب و کتابخوانی برداشته شده است و در حال حاضر 15 باب کتابخانه مشارکتی و نهادی در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به سرانه مطالعه در کشور، افزود: سهم شهرستان گناباد نسبت به جمعیت شهرستان قابل قبول و مناسب است که این نشان از عزم جدی مردم و همچنین انس و الفت آنها به مقوله کتاب و کتابخوانی است، اما در این میان نباید از تلاش هایی سایر ادارات و دستگاه های اجرایی و فرهنگی در این زمینه غافل بود.
حامد قربانی در ادامه ضمن ابراز مسرت از تعمیم فرهنگ حسنه وقف در حوزه کتابخانه ها، گفت: با توجه به وضعیت معیشتی مردم و کاهش قدرست خرید خرید کتاب در جامعه، استفاده از ظرفیت های خیرین می تواند کارگشا باشد.
وی افزود: هرچه تعداد جمعیت کتابخوان در یک شهرستان بیشتر باشد آسیب های اجتماعی کم تری در آن دیده می شود. امیدواریم بتوانیم هریک از ما به عنوان یک مروج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بانی اقدامات موثر در شهرستان باشیم.

در ادامه احمد مظلوم، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد با اشاره به تمدید مهلت شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج سیره و فرهنگ رضوی و آشنایی بیشتر جامعه به ویژه قشر کودک و نوجوان با سبک و شیوه زندگی اهل بیت(ع) برگزار می شود.
وی در ادامه علاوه بر توضیحاتی در خصوص نحوه شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی به ارائه گزارشی از اجرای مصوبات جلسات انجمن و فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان در هفته کتاب پرداخت.

گفتنی است، در حاشیه این جلسه کتاب « شبیخون غیور اصلی» نوشته علیرضا غلامی توسط نسترن خدابنده، مسئول کتابخانه عمومی آیت الله علی روشناوندی شهر روشناوند گناباد معرفی شد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\گناباد\انجمن تجمیعی\WhatsApp Image 2021-11-28 at 13.46.41.jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\گناباد\انجمن تجمیعی\WhatsApp Image 2021-11-28 at 13.46.44.jpeg