فهرست

تازه‌ترين اخبار

همزمان با آغاز هفته کتاب انجام شد ؛

حضور کتابدار کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس در برنامه صبح خراسانی

همزمان با گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار ، کتابدار کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس در برنامه تلویزیونی صبح خراسانی شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، رحیمه حسن پور، کتابدار کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس در برنامه تلویزیونی صبح خراسانی شرکت کرد.

رحیمه حسن پور، کتابدار کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد ضمن تبریک فرا رسیدن بیست و نهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به جامعه کتابداران و فعالان حوزه کتاب گفت:  هدف امروز کتابخانه های عمومی علاوه بر امانت کتاب و ایجاد محیطی امن برای مطالعه برای جامعه، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و معرفی سیرمطالعاتی موثر ومفید در حوزه های مختلف است.

وی با اشاره به ارائه بیش از 40 نوع خدمت نوین کتابداری در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس گفت: کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) در سال 1397 با حضور جمعی از مسئولین استانی و کشوری در چهار طبقه و با بخشهایی از قبیل مرجع، پایگاه های اطلاعاتی و منابع الکترونیکی، نابینایان، دیداری و شنیداری و ... به عنوان بزرگترین کتابخانه عمومی کشور در حال ارائه خدمات کتابخانه ای است.


حسن پور در رابطه با معرفی خدمات بخشهای مختلف کتابخانه، افزود: سالنهای مطالعه با بخشهایی از قبیل اتاق های انفرادی و گروهی در دو طبقه مجزا ویژه خانمها و آقایان در حال فعالیت هستند. بخش کودک به عنوان بزرگترین بخش کودک در کتابخانه عمومی کشور با برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع تلاش دارد رونق و نشاط فرهنگی را به نسل جوان باز گرداند و بخش مرجع و پایگاه های اطلاعاتی و منابع الکترونیکی نیز با دسترسی به بخش عظیمی از منابع، مقالات و پایگاه های اطلاعاتی مرجعی مناسب برای دانش آموزان، دانشجویان، پژوهشگران و .... است.


وی با اشاره به ایام کرونا و محدودیتهای این دوران گفت: علاقمندی و شور اعضا و مراجعین برای حضور در کتابخانه و استفاده از خدمات کتابخانه ای علاوه بر رونق کتابخوانی در جامعه باعث رفع خستگی کتابداران در این ایام شده است و این امر نشان دهنده این است که با وجود تمام محدودیتها حال کتاب و کتابخوانی خوب است.