اخبار شهرستان‌ها
1400/9/4 پنجشنبه
در مصلای نماز جمعه انجام شد؛
تشریح فعالیتهاو برنامه های اداره کتابخانه های عمومی خوشاب
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار تشریح فعالیتهاو برنامه های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوشاب در مصلای نماز جمعه انجام شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی،  همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار تشریح فعالیتهاو برنامه های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوشاب در مصلای نماز جمعه انجام شد.

علی نصرآبادی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوشاب ضمن تبریک ایام هفته کتاب در نمازجمعه شهر سلطان آباد به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه ها پرداخت و گفت: آگاهی بخشیدن به شهروندان نسبت به اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی و خدمات متنوع کتابخانه ای نقش بسزایی در حرکت و مشارکت مردم در توسعه فضاهای کتابخانه ای و ترویج فرهنگ کتاب  و کتابخوانی دارد.
وی افزود: امروزه کتابخانه های عمومی تبدیل به فرهنگسراهای اجتماعی شده اند که در خط مقدم مبارزه با تهاجمات فرهنگی قرار دارند و گرفتاران و محسور شدگان در میان انبوه شبهات و القائات منفی و نامید کننده را به سلاح دانش و آگاهی مجهز می کنند.

علی نصرآبادی با توجه آمار عضویت افراد در کتابخانه اجرای برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی، آموزشی و ترویجی با همکاری سایر دستگاه های اجرایی را عامل موثری در جذب مردم به سمت کتابخانه ها و کتاب دانست.

وی در پایان با اشاره به اینکه شهرستان خوشاب تنها یک کتابخانه عمومی مستقر دارد، یادآور شد با توجه به پراکندگی جمعیت شهرستان، راه اندازی یک کتابخانه سیار می تواند علاوه بر توزیع عادلانه امکانات و خدمات کتابخانه ای در منطقه تأثیر بسزایی در ارتقاء شاخص های فرهنگی و کتابخانه ای نیز داشته باشد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\خوشاب\منبر کتاب\1.jpg

 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.