اخبار شهرستان‌ها
1400/8/30 یکشنبه
به مناسبت هفته کتاب؛
امام جمعه و جمعی از مسئولین شهرستان مه ولات از کتابخانه شهید غفرانی بازدید کرد
امام جمعه و جمعی از مسئولین شهرستان مه ولات به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار از کتابخانه عمومی شهید غفرانی شهرستان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار حجت الاسلام و المسلمین حسین اسلامی، امام جمعه؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمد جواد رضوان پناه، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی؛ حجت الاسلام و المسلمین محتشم مرادی، رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) شهرستان مه ولات و جمعی از ائمه جماعات مساجد شهرستان فیض آباد از کتابخانه عمومی شهید غفرانی مه ولات بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید حجت الاسلام و المسلمین حسین اسلامی، امام جمعه شهرستان مه ولات ضمن تبریک ایام هفته کتاب به جامعه کتابداران و فعالان عرصه کتاب گفت: توانایی خواندن یکی از مهمترین مهارت های اساسی دنیای امروز است و مطالعه برای ارتباط با جامعه امروز امری ضروری است. عالیترین میراث پیامبران(ع) برای بشر در راستای بهره گیری از بهترین هدایتگرها کتاب و سرانجام آنها قرآن کریم است.
وی افزود: بر نسل امروز و نسل فردا است که قدر کتاب و کتابت را بدانند و کتابخانه را کانون علم و معرفت و حکمت بشناسند. باید انس با کتاب، کتابخوانی و کتابخانه را یک وظیفه و به عنوان هدف در زندگی دنبال کرد . بدون تردید موفقیت انسانها، ملت ها و مردان بزرگ تاریخ ساز در گروه تعلیم و تربیت نخبگان و هدایت نسل جوان و نوجوان و آینده سازان جامعه است.
امام جمعه شهرستان مه ولات تصریح کرد: نقش کتاب در این میان بسیار تاثیرگذار و امید آفرین است چرا که خلق و معرفی یک کتاب خوب و موثر مزرعه آخرت، باقیات الصالحات و بهترین ذخیره سعادت دنیا و عقبی است.

در ادامه محمد علی صفری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مه ولات گفت: هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار فرصت مغتنمی است تا بتوانیم در راستای اجرای رسالت اصلی کتابخانه های عمومی، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اقدامات موثرتری انجام دهیم.
وی در ادامه به تشریح برنامه های هفته کتاب از قبیل نمایشگاه کتاب، ایستگاه نقاشی ، آذین بندی کتابخانه، منبر کتاب و ... پرداخت.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\مه ولات\بازدید امام جمعه\IMG-20211117-WA0027.jpg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\مه ولات\بازدید امام جمعه\IMG-20211117-WA0070.jpg
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.