فهرست

تازه‌ترين اخبار

همزمان با هفته کتاب؛

فرمانده پایگاه هوانیروز شهرستان مشهد با مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد

همزمان با هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار فرمانده پایگاه هوانیروز شهرستان مشهد در راستای افزایش تعاملات فرهنگی با مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار سرهنگ خلبان رحیم عینی، فرمانده پایگاه هوانیروز شهرستان مشهد در راستای افزایش تعاملات فرهنگی با حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\اداره کل\هوانیروز(25-8-400)\final\2 (3).jpeg
در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن تبریک ایام هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار گفت: هدف اصلی مجموعه کتابخانه های عمومی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در راستای افزایش سرانه مطالعه، کاهش آسیبهای اجتماعی، افزایش درک و آگاهی و بالا رفتن فرهنگ عمومی در جامعه است.
وی با اشاره به راه اندازی کتابخانه های عمومی مشارکتی و سیار در استان، افزود: با توجه به اینکه امکان احداث کتابخانه های نهادی با در نظر گرفتن محدودیتهای منابع مالی دولتی در همه مناطق استان امکانپذیر نیست، استفاده از کتابخانه های مشارکتی، خیر ساز و سیار کمک شایانی در راستای اجرای عدالت فرهنگی واجتماعی برای ارائه خدمات کتابخانه ای به همه اقشار جامعه و در همه مناطق می نماید.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\اداره کل\هوانیروز(25-8-400)\final\2 (1).jpeg
در ادامه سرهنگ خلبان رحیم عینی، فرمانده پایگاه هوانیروز شهرستان مشهد گفت: نقش نظامیان در حفاظت از مرز و بوم کشور عزیزمان ایران اسلامی و نحوه مقابله با حملات دشمنان و گروه توریستی به طور قطع به واسطه علم، آگاهی و تجربه ای است که در سالیان خدمت آنان به دست آمده است.
وی تصریح کرد: به طور قطع این علم و آگاهی نتیجه مطالعه تجربیات و راهکارهای استفاده شده از سوی دیگران در قالب کتاب بوده است. امروز نیز با توجه به لزوم ترویج فرهنگ مطالعه در راستای لبیک به یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیاز است که کارکنان و افسران جوان انس و الفت بیشتری با کتاب و کتابخوانی داشته باشند.

رحیم عینی در پایان خواستار همکاری و همیاری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در رابطه با راه انداری کتابخانه عمومی مشارکتی در پایگاه های هوانیروز شهرستان مشهد شد.