فهرست

تازه‌ترين اخبار

همزمان به فرا رسیدن هفته کتاب انجام شد؛

مصاحبه ویژه خبری مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با خبرگزاری های ایکنا و ایسنا

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در ایام هفته کتاب با حضور در خبرگزاری های ایکنا و ایسنا مصاحبه ویژه خبری انجام داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در ایام هفته کتاب با حضور در خبرگزاری های ایکنا و ایسنا مصاحبه ویژه خبری انجام داد.

همزمان با آغاز بیست و نهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و به منظور گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با حضور در دو خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) و خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به تشریح برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی کتاب محور مجموعه کتابخانه های عمومی در یک سال اخیر و با توجه شیوع کرونا و ایجاد محدودیتهای متعدد در روند فعالیت کتابخانه های عمومی خراسان رضوی پرداخت.
وی همچنین به تشریح مسائلی همچون تعداد کتابخانه های مستقر و مشارکتی و سیار در استان و پروژه های در حال احداث کتابخانه های عمومی استان در راستای ارائه خدمات کتابخانه ای یکسان به همه مناطق و همه اقشار جامعه پرداخت.

خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) ن
خستین و بزرگ‌ترین خبرگزاری تخصصی قرآن‌ کریم در جهان اسلام با عنوان خبرگزاری قرآنی ایران که با عبارت اختصاری «IQNA» شناخته شده است، در بیستم آبان‌ماه ۱۳۸۲ مقارن با پانزدهم رمضان المبارک ۱۴۲۴ هـ.ق، با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی،‌ رئیس جمهور وقت افتتاح شد. این خبرگزاری با تولید ۷ خبر در روز به زبان فارسی کار خود را آغاز کرد و اینک پس از گذشت ۱۸ سال از فعالیت خود به فضل الهی توانسته است با تولید روزانه حدود ۵۰۰ خبر به ۱۹ زبان زنده دنیا، از مرز سه میلیون خبر قرآنی گذر کند


خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) تنها خبرگزاری با هویت دانشجویی و نخستین خبرگزاری غیردولتی ایران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی محسوب می شود که امتیاز آن در تاریخ
۱۳۷۸/۴/۲ از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار جهاد دانشگاهی قرار گرفت. خبرگزاری دانشجویان ایران با بهره‌گیری از سرمایه‌ی اندیشه، صداقت و با تکیه بر توان، خلاقیت، نوآوری جوانان دانشجو در ۱۳ آبان ۱۳۷۸ با اظهار لطف مقام معظم رهبری خطاب به ایسنا که فرمودند: «اخبار خوب، مفید و امیدبخش مخابره کنید» با هدف اطلاع رسانی صحیح، بهنگام و همه جانبه به صورت آزمایشی و در ۱۶ آذر همان سال مصادف با روز دانشجو به صورت رسمی به عرصه اطلاع‌رسانی گام نهاد.


Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\اداره کل\مصاحبه خبری ایکنا و ایسنا(25-8-400)\WhatsApp Image 2021-11-16 at 16.18.30.jpeg