فهرست

تازه‌ترين اخبار

به مناسبت هفته کتاب؛

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در برنامه رادیویی «دانش و دانشوران» شرکت کرد

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در برنامه رادیویی «دانش و دانشوران» شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در برنامه رادیویی«دانش و دانشوران» شرکت کرد.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن تبریک ایام هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: تلاش مجموعه کتابخانه های عمومی در وهله اول ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و در وهله دوم تولید سیر مطالعاتی موثر و مفید در زمینه های مختلف برای عموم مردم جامعه است.
وی افزود: امروز کتابخانه های عمومی از حالت سنتی خود فاصله گرفته و به عنوان فرهنگسراهای اجتماعی و دانشگاه های غیررسمی رسالت رفع نیازهای اطلاعاتی و دانشی مردم را بر عهده دارند. به تعبیر بنده کتابدار امروز نقش یک پزشک عمومی را دارد که پس از بررسی نیازهای مراجعه کننده در صورت عدم توانایی رفع نیاز اطلاعاتی و دانشی درخواست شده، فرد را به بخشهای دیگر ارجاع می دهد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به راه اندازی کتابخانه های سیار در استان، گفت: یکی از اقدامات موثر و مفید اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در راستای اجرای عدالت اجتماعی و فرهنگی در جهت ارائه خدمات کتابخانه ای یکسان به مناطق دورافتاده و کم برخوردار است.
وی تصریح کرد: تا به امروز سه کتابخانه سیار نور رحمت شهرستان تایباد، نورالهدی شهرستان کاشمر و سردار شهید ابوالفضل روشنک شهرستان مشهد در حال ارائه خدمات کتابخانه ای هستند.
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان در پایان اظهار امیدواری کرد تمام اقدامات و تلاشهای انجام شده در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی منشأ اثری برای رشد فرهنگی عمومی و درک و آگاهی در جامعه شود و مقدمه ای بر ظهور حضرت حجت مهدی(عج) باشد.