فهرست

تازه‌ترين اخبار

با حضور مدیرکل برگزار شد؛

نشست فرماندهان پایگاه های حوزه مقاومت بسیج ادارت و کارمندان شهید طرحچی

نشست فرماندهان پایگاه های حوزه مقاومت بسیج ادارت و کارمندان شهید طرحچی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نشست فرماندهان پایگاه های حوزه مقاومت بسیج ادارت و کارمندان شهید طرحچی با حضور سرهنگ رضوی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات و کارمندان شهید طرحچی؛ سرهنگ صدری، جانشین فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات و کارمندان شهید طرحچی؛ حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و دیگر اعضای شورای حوزه مقاومت بسیج ادارات و کارمندان شهید طرحچی در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس برگزار شد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\اداره کل\نشست فرماندهان بسیج(24-8-400)\final\3 (4).jpeg
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن تبریک هفته کتاب گفت: خداوند را شاکریم که در اولین روز بیست و نهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران میزبان فرماندهان پایگاه های حوزه مقاومت بسیج به عنوان افسران جبهه جنگ نرم در بزرگترین کتابخانه عمومی کشور و خاورمیانه هستیم.
وی افزود: امیدوارم این ارتباط و پیوند با پایگاه های بسیج به عنوان شجره طیبه و درخت پرثمر انقلاب اسلامی با مجموعه کتابخانه های عمومی به عنوان فرهنگسراهای اجتماعی، دانشگاه غیررسمی مردم و مرکز دانش افزایی و مهارت افزایی در نظام مقدس جمهور ی اسلامی ایران در حال خدمت است، پرثمر و متداوم باشد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی را متعلق به همه افرادی دانست که مانوس با کتاب و کتابخوانی هستند و گفت: طبق توصیه دینی و فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) کتاب و کتابخوانی یک وظفه دینی و ملی است و ماموریت امروز بسیج نیز یک ماموریت فرهنگی در راستای دانش افزایی و انس با کتاب است.
وی با اشاره به انتشار یادداشت خود با عنوان «چهل ویژگی مدیران کتابخوان»، افزود: بدون شک این ویژگیها بیش از  چهل مورد هستند اما به یمن تقدس عدد چهل در اسلام و قالب چهل گانه توصیه های عرفانی و دینی به بیان چهل مورد از آن بسنده کرده ام. لازمه داشتن جامعه کتابخوان، مدیر کتابخوان است. در این یادداشت به ویژگیهای مدیر کتابخوان و تاثیرات آن در جامعه و حوزه کاری آن مدیر اشاره شده است.
حجت الاسلام علی اکبر سبزیان با اشاره به اینکه فرماندهان بسیج به عنوان افسران جبهه جنگ نرم یکی از متولیان ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است، گفت: اگر بتوانیم در دستگاه کاری خود ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را انجام دهیم نقش موثرتر می توان در این مسیر ایفا کرد. همچنین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب یک از هفت اصلی که به آن اشاره می کنند اصل علم و پژوهش است که در ذیل آن توضیحاتی در خصوص قوی تر شدن کشور دارد که مقدمه آن دانایی است و روی دیگر دانایی،توانایی است.
وی ضمن نقل قول بیانیه گام دوم انقلاب رهبر انقلاب اسلامی ایران، افزود: پایه دانایی کتاب است. اگر همه آحاد جامعه اعم از دانش آموز، کارمند، مدیر، بسیج و .. مانوس با کتاب باشند حرکت در مسیر ایجاد ایرانی قدرتمند با سرعت بیشتری انجام می شود. طبق مستندات اوایل انقلاب انس با کتاب در مردم به واسطه کتابخوان بودن مدیران و رهبران نظام بیشتر بود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی امروز جامعه و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است، ماموریت امروز همه مدیران، مسئولین و مقامات را در دعوت و ترویج جامعه به سمت کتاب و کتابخوانی دانست.
سبزیان ضمن تشکر از مدیران استانی به واسطه همکاری، همیاری و هم افزایی بی نظیرشان در حوزه کتاب و کتابخوانی اظهار امیدواری کرد که به توفیق این همراهی خراسان رضوی به قطب کتاب در کشور تبدیل شد و طبق فرمایش رهبر انقلاب اسلامی پیام انقلاب و مردم ایران را به واسطه کتاب به همه جهان صادر کنیم.
وی در پایان ضمن تشکر ویژه از همراهی و همکاری سرهنگ رضوی و تشکر از احسان سیفی، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید کتابدار عباس غفرانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان جهت هرگونه همکاری در رابطه با برگزاری برنامه های فرهنگی کتاب محور با بسیج اعلام آمادگی کرد.

سرهنگ رضوی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات و کارمندان شهید طرحچی ضمن تبریک هفته کتاب و تشکر از اداره کل کتابخانه های عمومی استان، به تشریح اهم برنامه های حوزه مقاومت بسیج ادارات و کارمندان شهید طرحچی در هفته بسیج پرداختند.

در ادامه فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج ادارات کل نیز به اعلام برنامه ها و نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برنامه های هفته بسیج پرداختند.


در ادامه احسان سیفی، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید کتابدار عباس غفرانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه بسیج از ابتدای سال 1400 ، به شرح برنامه های فرهنگی برگزار شده و فعالیت های صورت گرفته در بخش سرمایه انسانی در پایگاه بسیج اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی اعم از برگزاری نشست کتاب خوان«فرمانده کتابخوان» با محوریت هفته دفاع مقدس، مسابقه کتابخوانی عصر روز سوم؛ زندگی نامه داستانی شهید محمد طرح چی، برگزاری سلسله  نشست های کتاب خوان «سنگر کتاب» و دیدار با خانواده شهید بابا رجب پرداخت.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\اداره کل\نشست فرماندهان بسیج(24-8-400)\final\3 (11).jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\اداره کل\نشست فرماندهان بسیج(24-8-400)\final\3 (7).jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\اداره کل\نشست فرماندهان بسیج(24-8-400)\final\3 (19).jpeg