فهرست

انجمن ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جغتای برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جغتای با حضور اعضای حقیقی و حقوقی در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جغتای با حضور علی اکبر آزادواری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار جغتای و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

در ابتدا علی اکبر آزادواری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار جغتای گفت: در عصر حاضر ما در یک جامعه اطلاعاتی در عصر ارتباطات جهانی زندگی می کنیم که تار و پود این جامعه اطلاعاتی به آگاهی و مطالعه وابسته است و به تناسب، جوامع، گروه ها و افرادی که از عنصر آگاهی برخوردارند می توانند توانمندی های خود را در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و به ویژه فرهنگی به رخ سایر جوامع بکشانند. فراهم نمودن بسترهای لازم جهت ارتقای آگاهی های راستین در توده جامعه یک عنصر محوری است که با وجود این حجم از اطلاعات که در فضای سایبری قرار دارد، دست اندرکاران امر فرهنگ باید بستر و انگیزه های لازم برای میل به پیشرفت و تعالی فرهنگ در جامعه گروه هدف خود را فراهم کنند.
وی افزود: تفاهم نامه منعقده بین اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی، فرصت مناسبی جهت فراهم کردن بسترهای لازم به منظور رونق بخشیدن به فعالیت های فرهنگی و آموزشی در سطح شهرستان است.
علی اکبر آزادواری با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مناسب برای ورود اقشار مختلف جامعه به عرصه کتابخوانی در راستای آشنایی بیشتر با سیر اهل بیت(ع) خاصه حضرت امام رضا(ع) است. بطور قطع شرکت در این جشنواره ادای دین ما حاضرین در این خطه به ساحت این امام همام خواهد بود.

در ادامه کبری اولیائی نژاد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی جغتای ضمن ارائه گزارش از کتب اهدایی کتابخانه ملی به کتابخانه های عمومی شهرستان، گفت: در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حوزه فرهنگ مطالعه مفید و ترویج آن برای رسیدن به مهم تعامل و همکاری همه جانبه دستگاه های اجرایی را طلب می کند.

گفتنی است، این جلسه با محوریت بررسی و اجرای تفاهم نامه منعقد شده ادارت کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.