فهرست

تازه‌ترين اخبار

در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی؛

نایب رئیس شورای اسلامی شهر گلبهار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر گلبهار با هدف گسترش تعاملات با مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، ماریا فرشچی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر گلبهار با هدف گسترش تعاملات با حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.
Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مهر\اداره کل\شورای شهر گلبهار\IMG_0006.JPG
در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: رسالت اصلی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارائه خدمات کتابخانه ای به همه اقشار جامعه در تمامی مناطق اعم از کم برخودار، حاشیه ای و دور افتاده است. سعی ما بر این بوده تا با ایجاد کتابخانه و اقدامات فرهنگی علاوه بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مکانی برای پر کردن ایام فراغت جامعه به موثرترین شکل ممکن فراهم آوریم.
Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مهر\اداره کل\شورای شهر گلبهار\IMG_0005.JPG
در ادامه ماریا فرشچی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر گلبهار گفت: شهر تازه تاسیس گلبهار نیاز به فضاهای بیشتری در راستای ارائه خدمات فرهنگی دارد. از طرفی وجود تنها سه کتابخانه عمومی در این شهر امکان دسترسی حداکثری به خدمات کتابخانه ای برای مردم را کمی دشوار کرده است و یکی از موثرترین راه ها برای پوشش این مساله راه اندازی پیشخان کتابخانه ای با همکاری و همیاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان است.
وی با اعلام آمادگی برای واگذاری یک دستگاه اتوبوس برای راه اندازی پیشخان کتابخانه ای خواستار همکاری و همیاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان در زمینه تجهیز این پیشخان شد.
گفتنی است، پیشخان های کتابخانه ای برای اولین بار در خراسان رضوی و دومین بار در کشور توسط اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و با راه راه اندازی پیشخان کتابخانه ای نور امید مشهد آغاز به کار کردند. این پیشخان ها برای ارائه خدمات کتابخانه ای در مناطقی که امکان احداث کتابخانه مستقر وجود ندارد راه اندازی و مشغول ارائه خدمات کتابخانه ای بصورت محدودتر هستند.