فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی؛

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلات با مسئول بسیج شهرستان دیدار و گفتگو کرد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلات در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با مسئول بسیج شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، مریم قدیمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلات در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با لیلی شکفته، مسئول بسیج شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا مریم قدیمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلات با اشاره به برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: رسالت کتابخانه های عمومی در  جامعه اول ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و دوم تدوین سیر مطالعاتی مفید و موثر در زمینه های مختلف برای همه گروه های سنی است.
وی افزود: در همین راستا نهاد کتابخانه های عمومی کشور هر ساله اقدام به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با محوریت سیر و سلوک حضرت امام رضا(ع) می نمایند. امسال نیز یازدهمین دوره آن با بخش ویژه حضرت مهدی(عج) در بخشهای مختلف و برای همه گروه سنی در حال برگزاری است. حال این وظیفه ما است که با تعامل و همکاری در راه ترویج فرهنگ رضوی سعی در برگزاری باشکوه این جشنواره نماییم.

در ادامه لیلی شکفته، مسئول بسیج خواهران شهرستان با تاکید بر لزوم تعامل در راستای ترويج فرهنگ، گفت: رشد و توسعه همه جانبه کشورمان در گروی این است که مردم آگاه و آشنا به مقتضیات به زمان و مکان داشته باشیم که این مهم با  نهادینه سازی فرهنگ مطالعه امکان پذیر است.
وی افزود: ايجاد بسترهای لازم برای شناساندن و استفاده از كتابخانه‌های عمومی جهت تحقق جامعه ‌ای كتابخوان ضروری است و سازمان بسيج خواهران، آمادگی خود را جهت هر گونه فعالیت و برنامه مشترک در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اعلام می کند.
 
نسخه قابل چاپ