فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در هفته دفاع مقدس؛

مسئولین شهرستان فیروزه از نمایشگاه عکس و کتاب در کتابخانه شهید بهشتی فیروزه بازدیدکردند

رئیس بنیاد شهید، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه عکس و کتاب دفاع مقدس در قالب طرح «سنگر کتاب» در کتابخانه عمومی شهید بهشتی فیروزه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، مهدی تقی آبادی، رئیس بنیاد شهید؛ ذبیح اله یاری نژاد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسین سعدآبادی، نویسنده و فعال فرهنگی شهرستان فیروزه از نمایشگاه عکس و کتاب دفاع مقدس در قالب طرح «سنگر کتاب» در کتابخانه عمومی شهید بهشتی بازدید کردند.

در ابتدا مهدی تقی آبادی، رئیس بنیاد شهید شهرستان فیروزه ضمن قدردانی از برپایی نمایشگاه «سنگر کتاب»  با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ جبهه در جامعه امروز، گفت: یکی از راهکارهای اساسی انتقال فرهنگ جبهه و ایثارگری رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس، نوشتن کتاب است، اما کتابی که بتواند نسل جوان را با جذابیت‌های خاص آن دوران آشنا و علاقمند کند.


در ادامه ذبیح اله یاری نژاد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزه گفت: نوشتن لحظات و تجربيات ارزشمند دوران دفاع مقدس اولين ضرورت در مسیر انتقال فرهنگ جبهه و خاطرات دفاع مقدس برای نسل جوان و آینده کشور است. دوران دفاع مقدس گنجينه اي عظيم از تجربيات ارزشمند است كه حفظ و بهره گيري از آنها كوششي فراوان مي طلبد. برای ثبت و محافظت از خاطرات و تجربیان این دوران نویسندگان و فعالان عرصه کتاب و فرهنگ باید با نوشتن و چاپ آثار با محوریت دفاع مقدس وارد میدان شوند.


در پایان حسن شریفی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزه ضمن قدردانی از حضور مسئولان ادارات و علاقه مندان به حوزه کتاب، حمایت تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی را در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی لازم و مهم دانست و گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، راهی برای دستیابی به دانایی و توانایی است به عبارتی شاه کلید گذر از محدودیت‌ها و ورود به دنیای گسترده و ژرف دانش است. کتاب در واقع پنجره‌ای است که به‌ سوی اندیشه‌ها، تجربه‌ها باز می شود. اما باید در نظر داشت که مطالعه همیشگی اساس ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی است.

 
نسخه قابل چاپ