فهرست

اخبار شهرستان‌ها

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی:

کتابخوانی یک ضرورت اجتناب ناپذیر و یک نیز پایان ناپذیر در مسیر رشد و پویایی انسان است

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی با صدور پیامی خواستار مشارکت حداکثری مردم در جشنواره کتابخوانی رضوی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، مهدی قاسمی پور، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی با صدور پیامی خواستار مشارکت حداکثری مردم در جشنواره کتابخوانی رضوی شد.

متن پیام به شرح ذیل است:
به نام خداوند جان و خرد
تأثیر عمیق کتاب و کتابخوانی در گسترش و تعالی فرهنگ جامعه و سرعت بخشیدن به پیشرفت روزافزون آن، انکار ناپذیر است و توسعه و رشد همه جانبه انسانها بدون در نظر گرفتن مطالعه و کتاب اتفاق نخواهد افتاد. از این جهت، کتاب و کتاب خوانی، از مقوله های قابل توجه فرهنگی -اجتماعی است که ترویج آن در جامعه امری ضروری به نظر می رسد. پیرایش فرهنگ از موضوعات زیان آور و آراستن آن با نیکی و خلوص توام با گسترش آن در همه سطوح و برای تمام قشرهای جامعه، به تلاش و هم بستگی همگانی نیازمند است که کتاب می تواند در این عرصه ، به خوبی به کار گرفته شود و کارایی خود را به نیکی ظاهر سازد.
بدون شک گسترش کتاب خوانی به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر، تنها زمانی به فرهنگی عمومی تبدیل می شود که جامعه آن را نیازی پایان ناپذیر و وسیله ای برای رشد و پویایی خود بداند و مطالعه، در کنار سایر کارهای روزانه، در زندگی مردم وارد شود و این گونه نباشد که کتاب، به افراد خاصی از جامعه اختصاص داشته باشد بلکه همگان تکامل و پیشرفت را در انس با کتاب بدانند. البته گسترش کتابخانه ها ، چاپ گسترده کتاب ، ترویج مطالعه با برگزاری مسابقات و جشنواره ها همچنین  اهدای کتاب به دیگران به عنوان برترین هدایا  نیز در این امر بی تأثیر نیست، اما نکته مهم، همان ایجاد میل و انگیزه در افکار جامعه است ؛ یعنی برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که احساس نیاز به کتاب در جامعه زنده شود. یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از راههای ایجاد این شور و شوق به ویژه در بین جوانان و نوجوانان علاقمند است که به نام با برکت  امام رئوف و ولی نعمت ما در خراسان نیز مزین شده و آستان قدس رضوی با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور آن را برگزار می نماید.
بدین وسیله از تمامی مدیران ارجمند و همکاران فرهیخته آموزش و پرورش استثنایی استان خراسان رضوی، دانش آموزان با نیازهای ویژه و خانواده های معزز آنان دعوت نموده تا با شرکت در این جشنواره گامی رو به جلو جهت گسترش فرهنگ کتابخوانی برداشته و در این برنامه فرهنگی که این نهاد ارزشمند  با محوریت آشنایی با سیره اهل بیت(ع) برگزار نموده ،حضور پرشور و انگیزه داشته باشند.

مهدی قاسمی پور
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی
نسخه قابل چاپ