فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در راستای ترویج فرهنگ رضوی؛

جلسه هم اندیشی جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مسئولین خانه های قرآن بخش جلگه زوزن خواف برگزار شد

جلسه هم اندیشی جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی با حضور مسئولین خانه های قرآن وسرهیأتهای مذهبی خواهران بخش جلگه زوزن خواف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه هم اندیشی جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی با حضور مسئولین خانه های قرآن و سرهیأتهای مذهبی خواهران بخش جلگه زوزن خواف و به همت کتابخانه باقرالعلوم(ع) قاسم آباد شهرستان برگزار شد.

در ابتدا غلامرضا عرب زوزنی، مسئول کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) قاسم آباد گفت:  شناساندن فرهنگ رضوی و بهره‌مندی از سیره پاک ائمه معصومین(ع) به‌و یژه حضرت امام رضا(ع) از طریق مطالعه سیره ایشان، دارای ارزش و اهمیت ویژه‌ای است. برگزاری هر ساله جشنواره کتابخوانی رضوی، با این هدف والا و به منظور آشنایی نسل جوان با شخصیت برجسته امام رضا(ع)، امری پسندیده و قابل تقدیر است. این رسالت ما است که در هر مقام و جایگاهی که هستیم گامی موثر در ترویج فرهنگ رضوی برداریم. 
در ادامه سمیه اردونی، مسئول خانه قرآن قاسم آباد گفت: ترویج فرهنگ رضوی از وظایف ماست و باید به عنوان یک امر مهم در شناساندن فرهنگ رضوی دست به دست هم دهیم و احیاگر این سنت الهی باشیم تا علاوه بر ترویج فرهنگ رضوی، فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیز شکوفا شود.

مریم خزایی، مسئول خانه قرآن روستای زوزن ضمن اشاره به برگزاری هر ساله جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: ارزش کارهای انجام شده، به تاثیرگذاری آن کار، بر اخلاق و رفتار ماست. ترویج فرهنگ رضوی و شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی ایفاگر این اثرگذاری در رفتار و اخلاق جامعه است.  

گفتنی است، در پایان جلسه مقرر شد به منظور تشویق شرکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی جوایزی تهیه و به قید قرعه به شرکت کنندگان بخش جلگه زوزن اهدا شود.

 
نسخه قابل چاپ