فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی؛

ویژه برنامه جمع خوانی کتاب « امام زمان(عج)» با حضور نویسنده کتاب در شهرستان گناباد برگزار شد

ویژه برنامه جمع خوانی کتاب « امام زمان(عج)» به مناسبت هفته ملی کودک با حضور نویسنده کتاب و مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، ویژه برنامه جمع خوانی کتاب « امام زمان(عج)»  به مناسبت هفته ملی کودک با حضور زهرا عبدی، نویسنده کتاب و حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد و همکاری ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار و کاشمر برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل اداره کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: در جامعه امروز کمبودهایی در حوزه معارف اسلامی برای قشر کودک و نوجوان به ویژه در بخشهای خداشناسی، معاد، امام شناسی و سیره اهل بیت(ع) وجود دارد و این خلا جز با تولید آثار تأثیرگذار و مفید با توجه به ویژگی‌های روانشناختی کودک و نوجوان و آشنایی با شیوه انتقال مطالب به آنان پر نخواهد شد.
وی با تأکید بر اهمیت آثار دینی در حوزه کودک و نوجوان و شکل‌گیری آینده این نسل، از نویسندگان این حوزه از جمله زهرا عبدی، نویسنده کتاب «قصه هایی از امام زمان(ع)» تقدیر و خواستار تلاش و جدیت بیشتر در حوزه تولید آثاری با محوریت معارف اسلامی برای قشر آینده ساز کودکان و نوجوانان جامعه شد.

در ادامه زهرا عبدی، نویسنده کتاب « مجموعه 14 معصوم: امام زمان(عج)» از منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: در کتاب «امام زمان(عج)» به واسطه آموزش مستقیم آموزه‌های دینی، سعی بر آن شده مفاهیم به صورت خلاصه و مفید ارائه شود تا از ایجاد کسالت و عدم ارتباط کودک با متن جلوگیری شود.
وی ضمن تاکید به کودکان و نوجوانان برای شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، این جشنواره را فرصتی ناب برای مطالعه و حال خوش خواندن در بین کودکان و نوجوانان دانست و از زحمات و فعالیت های کتاب محور مجموعه کتابخانه های عمومی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بالاخص در بین قشر کودک و نوجوان قدردانی کرد.

در پایان آنیتا امیری، عضو کتابخانه عمومی شهید مطهری گناباد؛ خاطره صایمی نسب، عضو کتابخانه عمومی حاج ملاهادی سبزواری و ستاره شیرزاد، عضوکتابخانه عمومی شهید مدرس کاشمر به خوانش بخشهایی از کتاب «امام زمان(عج» پرداختند.

گفتنی است، این نشست بصورت مجازی و با حضور دانش آموزان مدارس شکوفه و صمدی شهرستان گناباد و مدارس سما، افق و بهر آبادی شهرستان سبزوار برگزار شد.


Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مهر\گناباد\هفته کودک\0b017663-a10c-439e-ad0a-f78dcadc2d0d.jpg

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مهر\گناباد\هفته کودک\9bdd51d8-501a-46c5-a02f-cbfb7c271a80.jpg
نسخه قابل چاپ