فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در راستای ترویج فرهنگ رضوی؛

رئیس اداره کتابخانه های عمومی مه ولات با امام جمعه شهرستان دیدار و گفتگو کرد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مه ولات با هدف ترویج فرهنگ رضوی با امام جمعه شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی،  محمدعلی صفری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مه ولات با هدف ترویج فرهنگ رضوی با حجت الاسلام و المسلمین حسین اسلامی، امام جمعه شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا
حجت الاسلام و المسلمین حسین اسلامی، امام جمعه شهرستان مه ولات با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ اسلامی در جامعه گفت: با توجه به نفوذ فضای مجازی در جوامع امروزی به ویژه در میان نسل جوان این وظیفه ما است که به عنوان مروجان فرهنگی و اسلامی، این قشر مهم و حساس را در مسیر درست قرار دهیم.

وی افزود: آشنایی و شناخت بیشتر جامعه از ائمه معصومین(ع) باعث انس و الفت بیشتر مردم با سنت اسلامی می شود خاصه اینکه ما به واسطه همجواری با حضرت ثامن الحجج(ع) باید تلاش بیشتری در ترویج فرهنگ رضوی و افزایش معرفت مردم نسبت به سیر و سلوک این امام همام نماییم.

در ادامه محمدعلی صفری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مه ولات گفت: رسالت کتابخانه ها ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است. نهاد کتابخانه های عمومی کشور هر ساله با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی سعی بر آن داشته تا علاوه بر ترویج فرهنگ رضوی و آشنایی و شناخت بیشتر جامعه با زندگی و شخصیت حضرت امام رضا(ع) در میان اقشار مختلف جامعه داشته است.
وی افزود: برای تحقق این هدف باید از همه ظرفیتهای استان و شهرستان استفاده کرد و یکی از مهم ترین و موثرین این راه ها استفاده از ظرفیتهای نماز جمعه و تبلیغ این مهم توسط امامان جمعه و جماعت هر شهر و روستا است.

گفتنی است، در پایان این دیدار با اهدای بسته فرهنگی و لوح تقدیر از طرف مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی از حجت الاسلام و المسلمین حسین اسلامی، امام جمعه شهرستان مه ولات تقدیر شد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مهر\مه ولات\دیدار با امام جمعه\SAM_0059.JPG
 
نسخه قابل چاپ