فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور مدیرکل؛

جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد برگزار شد

جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ محمدرضا بدیع زادگان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن خیر مقدم به مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد گفت: امروز کتابخانه ها بر خلاف تصور قدیمی جامعه به عنوان فرهنگسراهای اجتماعی و دانشگاه های غیررسمی مردمی علاوه بر اراده خدمات کتابخانه ای رسالت رفع نیازهای اطلاعاتی و معرفی سیر مطالعاتی موثر و مفید را در جامعه نیز بر عهده دارد.
وی با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در ایام کرونا، افزود: کرونا بهعنوان یک فرصت باعث خلق ایده های نو در برگزاری برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی شد. به عبارتی کتابخانه ها همپای جامعه از فضای حقیقی به فضای مجازی کوچ کردند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی تصریح کرد: برگزاری برنامه هایی از قبیل معرفی کتاب، نشست های کتابخوانی، محافل ادبی و ... بصورت مجازی باعث شد جامعه استفاه کننده از این برنامه ها از تعداد محدود شرکت کننده حضوری و فیزیکی به قابل توجهی از افراد علاقمند تبدیل شود.

در ادامه محمدرضا بدیع زادگان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد گفت: با توجه به رویه رو به رشد استفاده از فضای مجازی در جامعه امروز هدف اصلی ما اجرای برنامه های فرهنگی و حضور فعال کتابخانه ها در بستر فضای مجازی است.
وی افزود: استفاده از فضای مجازی امکان ارائه خدمات همگانی و گسترده تری را برای کتابخانه ها فراهم می کند. در جامعه کنونی برای جذب مخاطب به سمت کتاب و کتابخوانی باید همگام با علایق و در مسیر حرکت جامعه فعالیت کنیم.

گفتنی است، در پایان هر یک از مسئولین کتابخانه های عمومی به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.


 
نسخه قابل چاپ