فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور نویسنده کتاب؛

آئین معرفی و خوانش کتاب «خاتون و قوماندان» برگزار شد

به همت اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه آئین معرفی و خوانش کتاب «خاتون و قوماندان» با حضور نویسنده کتاب و مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، آئین معرفی و خوانش کتاب «خاتون و قوماندان» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه و با حضور حجت السلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ مریم قربان زاده، نویسنده کتاب؛ عباس حسینی، فرمانده گروه 61 محرم و آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مهر\تربت حیدریه\خوانش کتاب خاتون\final\WhatsApp Image 2021-09-29 at 07.46.26.jpeg
در ابتدا حجت السلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت:  کتاب «خاتون و قوماندان» یک عاشقانه زیبا ولی دردمندانه  از زندگی پر فراز و نشیب شهید علیرضا توسلی معروف به (ابوحامد) فرمانده لشکر فاطمیون است. می توان از نامه نگاری های این شهید مدافع حرم با همسرش به عنوان یکی از مولفه های جذابیت این کتاب اشاره کرد.
وی افزود: کتاب «خاتون و قوماندان» یک همسرانه متفاوت از همسرانه هایی است که تاکنون دیده یا شنیده ایم. ام البنین حسینی یا همان خاتون، همسرش علیرضا(ابوحامد) را بی آنکه حضور فیزیکی او را در کنار خود احساس کند، در میان خاطراتش زنده نگه می دارد و همواره با او در حال زندگی است.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مهر\تربت حیدریه\خوانش کتاب خاتون\final\WhatsApp Image 2021-09-29 at 07.47.42.jpeg
در ادامه عباس حسینی، فرمانده گروه 61 محرم با تاکید بر نقش مادران و زنان در هشت سال دفاع مقدس و اهمیت تکریم خانواده های معظم شهدا، گفت: مادران با نثار عزیزترین فرد خود و همسران با گذشت از تکیه گاه زندگی خود در راه حفاظت از این مرز و بوم بزرگترین ایثارگری را انجام داده اند. مادران و همسرانی که با صبوری و از سر عشق و محبت از جانبازان و ایثارگران نگه داری می کنند. خانواده های شهدایی که در غم از دست دادن عزیزانشان صبورانه گذران زندگی می کنند چرا که اولویت تمامی آنها دفاع از سرزمین و رضایت خالق یکتاست.
وی افزود: کاری که در راه خدا و برای رضایت او انجام شود، سختی هایش نیز آسان می شود. هر فعلی که انسان با این نیت انجام دهد سرچشمه از یک اعتقاد راسخ و اطمینان قلبی است که از طریق توصیف و تشریح قابل انتقال نیست. حلاوت آن را کسی درک می کند که از جان و دل در این راه قدم بردارد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مهر\تربت حیدریه\خوانش کتاب خاتون\final\WhatsApp Image 2021-09-29 at 07.47.02.jpeg
در پایان مریم قربان زاده، نویسنده کتاب «خاتون و قوماندان» با تاکید بر نقش زنان در دوران جنگ، گفت: این کتاب روایتگر سبک زندگی مجاهدانه ای است که با خواندن آن نه تنها تاریخ شفاهی همسر و زنی قهرمان بلکه یک داستان لطیف عاشقانه را لمس می کنید.
وی با بیان اینکه زندگی شهدا نیز مانند بسیاری از مردم جامعه دارای فراز و نشیبهای بسیاری بوده است، افزود: کتاب «خاتون و قوماندن» روایت یک زندگی معمولی در دل جامعه است که باعث ایجاد حس همزاد پنداری خواننده با شخصیت کتاب می شود. روایتی متشکل از ازدواج، عشق، دوست داشتن، اختلافات در زندگی و بسیاری از روایت‌های معمولی دیگر است که می توان آن را جزء نقاط برجسته کتاب دانست.

 آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه، مادران و همسران شهدای مدافع حرم را زنانی ستودنی و مایه افتخار جامعه در راستای ایفای نقش حامی و مشوق مردان در جبهه جنگ دانست.

کتاب «خاتون و قوماندان» نوشته مریم قربان‌زاده درسال 1399 توسط نشر ستاره ها به چاپ رسیده است. این کتابروایت زندگی ام‌البنین حسینی همسر شهید علیرضا توسلی معروف به (ابوحامد) فرمانده لشکر فاطمیون است. 

گفتنی است، مریم حسن زاده، رابط فرهنگی شهرستان تربت حیدریه به معرفی و خوانش بخشی از کتاب «خاتون و قوماندان» پرداخت.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مهر\تربت حیدریه\خوانش کتاب خاتون\final\WhatsApp Image 2021-09-29 at 07.49.08.jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مهر\تربت حیدریه\خوانش کتاب خاتون\final\WhatsApp Image 2021-09-29 at 07.49.26.jpeg
 

 
نسخه قابل چاپ