فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی؛

رئیس اداره کتابخانه های عمومی ششتمد با نماینده اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دیدار و گفتگو کرد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ششتمد در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با نماینده اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، مجید تاج آبادی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ششتمد در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با حجت الاسلام و المسلمین عیدی، نماینده اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا حجت السلام و المسلمین عیدی، نماینده اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ششتمد گفت: کتاب منشأ اثر تکامل و پیشرفت بشر در تمامی ادوار بوده است. کتابخانه ها و کتابداران به عنوان حافظان و خادمان اصلی کتاب بستر معرفی  و استفاده از این ابزار فرهنگی مهم را ایجاد می کنند.
وی افزود: برای داشتن جامعه ای سالم و آگاه باید به اصل تربیت و پرورش صحیح قشر کودک پرداخته شود و این جز با افزایش دانایی خانواده ها امکان پذیر نیست. برای افزایش آگاهی و دانایی باید جامعه را به سمت کتاب و کتابخوانی سوق دهیم.

در ادامه مجید تاج آبادی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ششتمد گفت: رسالت اصلی ما در مجموعه کتابخانه های عمومی به عنوان افسران جبهه دانایی ارائه خدمات کتابخانه ای به جامعه برای ساختن کشوری پیشرفته و آگاه است.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی با محوریت کتاب، افزود: هدف از برگزاری این برنامه ها علاوه بر پر کردن ایام فراغت جامعه به ویژه در شرایط بوجود آمده امروز به واسطه شیوع کرونا، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و رشد فرهنگ عمومی و اجتماعی و در نتیجه کاهش آسیبهای اجتماعی است.

گفتنی است، در پایان این دیدار نماینده اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ششتمد ضمن بازدید از کتابخانه عمومی بیهقی  آمادگی آن اداره را جهت برای برگزاری برنامه های فرهنگی اعلام کرد.
نسخه قابل چاپ