فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با صدور پیامی صورت گرفت؛

دعوت فرماندار ششتمد از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

فرماندار ششتمد با صدور پیامی از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، محمد کلاته، فرماندار ششتمد با صدور پیامی از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت به عمل آورد.

متن پیام به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
حضرت امام رضا(ع) فرمودند:« طلب دانش بر هر مسلمانى واجب است، پس دانش را از هر جا که احتمال می دهید وجود دارد و از اهلش بجوييد. آموزش در راه خدا حسنه است و طلب آن،عبادت و گفتگوى علمى، تسبيح و عمل بدان، جهاد و آموزش آن به كسى كه آگاهی ندارد، صدقه بوده و دادن آن به اهلش، موجب نزديكى به خداوند است، زيرا علم، نشانه هاى حلال و حرام و علامت راه هايى است كه به بهشت مى رسد».
در دین اسلام کسب علم و علم آموزی یکی جزء واجبات بوده و امامان پیشوای ما بر این مساله تاکید بسیار داشته اند، چرا که کسب علم انسان از جهالت نجات یافته و افق های روشنی برایش پدیدار می کند و از ایستایی به تکاپو و حرکت وار می دارد و به تبع آن  راه رشد و پیشرفت در جامعه برایش هموارتر می شود.
حال اگر کسب علم و علم آموزی در راه شناخت اهل بیت(ع) باشد چه بسا موثرتر و کارآمدتر خواهد بود چرا که آنان گنجینه های علم هستند. برای رسیدن به این هدف باید با زندگی و شخصیت اهل بیت(ع) آشنا شویم و یکی از بهترین راه های آشنایی ،جشنواره کتابخوانی رضوی می باشد که هر ساله توسط نهاد کتابخانه های عمومی برگزار می شود.
بدینوسیله از شما عزیزان دعوت می کنم تا با شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی سیره رضوی و ائمه اطهار(ع) را سرمشق زندگی خود قرار دهید.
محمد کلاته
فرماندار  شهرستان ششتمد
نسخه قابل چاپ