فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در راستای ترویج فرهنگ رضوی انجام شد؛

دیدار مسئول کتابخانه شیخ آقاهادی کدکنی با جمعی ازمسئولین شهر کدکن تربت حیدریه

مسئول کتابخانه شیخ آقا هادی کدکنی با جمعی از مسئولین شهر کدکن تربت حیدریه در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، علیرضا بخشی، مسئول کتابخانه شیخ آقا هادی کدکنی با حجت الاسلام و المسلمین اصغر توکلی، امام جمعه؛ احمد محمدی، بخشدار؛ حسن نیکو اقبال، رئیس آموزش و پرورش و علی حسین زاده، رئیس بسیج شهر کدکن شهرستان تربت حیدریه در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا حجت السلام والمسلمین اصغر توکلی، امام جمعه شهر کدکن ضمن تسلیت ایام سوگواری اهل بیت(ع)، گفت: امام رضا (ع) می فرمایند:«خدا رحمت کند کسی که تلاش کند اوامر ما را در جامعه زنده کند». نهاد کتابخانه های عمومی کشور با برگزاری هر سال جشنواره کتابخوانی رضوی و با محوریت آشنایی با سیره اهل بیت(ع) در راستای اجرای این حدیث حضرت امام رضا(ع) قدم برداشته است. این جشنواره  تلاش کرده با انتخاب و معرفی منابع موثر  مفید با موضوع آشنایی با سبک زندگی اهل بیت (ع) جامعه و به ویژه نسل جوان در این مسیر ترغیب و تشویق کند.

در ادامه احمد محمدی، بخشدار شهر کدکن با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: کتابخوانی در حقیقت دعوت به تعالی، بصیرت و فهم است و جشنواره کتابخوانی رضوی با انتخاب منابع مفید و جامع توانسته به بهترین شکل ممکن این عزم و اراده جدی برای رشد و تعالی در کشور ایجاد کند
.

وی افزود: حال اگر این کتابخوانی با محوریت زندگی و شخصیت اهل بیت(ع) در راستای آشنایی با شیوه تفکر و نگرش ایشان به مسائل مختلف و بر اساس گروه های سنی مختلف تدوین شده باشد، قطعاً می تواند نقشی شگفت انگیز در افزایش علاقه‌مندی مردم به مباحث دینی و مذهبی ایفا کند.

در پایان علیرضا بخشی، مسئول کتابخانه آقا شیخ هادی کدکنی شهر کدکن گفت: یکی از اهداف کتابخانه های عمومی استفاده از ظرفیت تمام دستگاه های اجرایی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارائه خدمات کتابخانه ای به همه اقشار جامعه در جهت افزایش دانایی و آگاهی و در نتیجه کاهش آسیبهای اجتماعی است
.


وی ضمن اشاره به برگزاری و معرفی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی افزود: امیدوارم با همکاری و همیاری سایر دستگاه های اجرایی شاهد حضور پررنگ عموم مردم کدکن، کارکنان و خانواده های آنان در جشنواره کتابخوانی رضوی باشیم.

گفتنی است، حسن اقبال نیکو، رئیس اداره آموزش و پرورش شهر کدکن ضمن انجام هماهنگی های لازم جهت شرکت دانش آموزان در این جشنواره در بستر شبکه شاد، بخشی از جوایز یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را نیز بر عهده گرفت.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مهر\تربت حیدریه\کدکن-رضوی\final\WhatsApp Image 2021-09-24 at 23.35.41.jpeg

نسخه قابل چاپ