فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت اربعین حسینی برگزار شد؛

مراسم سوگواری سالار و سید شهیدان با حضور فرماندار و امام جمعه شهرستان رشتخوار

مراسم سوگواری سالار و سید شهیدان حضرت امام حسین(ع) به مناسبت روز اربعین با حضور فرماندار ، امام جمعه ، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشتخوار و جمعی از مسئولین شهرستان و عاشقان آن حضرت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، مراسم سوگواری سالار  و سید شهیدان حضرت امام حسین(ع) به مناسبت روز اربعین با حضور خالقداد عرب، فرماندار ؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن جهانشیری، امام جمعه؛ مجید رضایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشتخوار و جمعی از مسئولین شهرستان و عاشقان آن حضرت برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین حسن جهانشیری، امام جمعه در رابطه با وقوع حماسه عاشورا گفت: واقعه  کربلا با مرگ معاویة بن ابی‌سفیان و شروع حاکمیت فرزندش یزید آغاز و با بازگرداندن اسیران کربلا به مدینه پایان یافت. حاکم مدینه تلاش کرد از امام حسین(ع) برای یزید بیعت بگیرد،  از این ‌رو حسین بن علی(ع) برای گریز از این بیعت، شبانه از مدینه خارج و به طرف مکه حرکت کرد. این سفر با همراهی خانواده امام حسین(ع) و جمعی از مردم بنی‌هاشم و شیعیان انجام شد.
وی با اشاره به بی وفایی مردمان کوفه در قبال پرداخت رشوه از یزید، افزود: امام قبل از رسیدن به کوفه، از پیمان‌شکنی کوفیان باخبر شد و به ناچار به سمت کربلا رهسپار شد. روز عاشورا در 10 محرم و با شهادت امام حسین(ع) و 72 تن از یاران با وفایش رقم خورد. در عصر روز عاشورا سپاه یزید به خیمه‌های امام حسین(ع) حمله کرده و آنها را آتش کشیدند. در این ماه امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) به همراه دیگر بازماندگان به اسارت برده شدند.
در پایان امام جمعه شهرستان رشتخوار گفت: هدف امام حسین(ع) از رقم زدن حماسه عاشورا احیای امر به معروف و نهی از منکر و آگاهی مردم نسبت به مسائل جامعه بود.

گفتنی است، در حاشیه این مراسم قرائت زیارت اربعین، مداحی و نمایشگاه کتاب با محوریت هفته دفاع مقدس نیز برگزار شد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مهر\رشتخوار\حسینیه کتاب\final\ولیعصر رشتخوار (1).jpeg

 
نسخه قابل چاپ