فهرست

اخبار شهرستان‌ها

بخشدار مرزداران سرخس:

جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از موثرین راه ها در جهت ترویج فرهنگ رضوی است

بخشدار مرزداران سرخس با صدور پیامی خواستار مشارکت مردم در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، علیرضا شایسته بخشدار مرزداران و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی مزداوند ، با صدور پیامی مردم خواستار مشارکت مردم در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی شد.

متن پیام به شرح ذیل است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم

وظیفه هر فرد مسلمان است که هر آنچه در توان دارد را در راستای ترویج فرهنگ و علوم ناب اسلامی انجام دهد. تجربه نشان داده است که با بهره گیری از روش زندگی معصومین علیهم السلام می توانیم به والاترین اهداف مادی و معنوی دست پیدا کنیم، لذا مطالعه منابع مرتبط با زندگی امامان معصوم(ع) و آشنایی بیشتر با سیر و سلوک اهل بیت(ع) می تواند کمک و راهنمای ما در این مسیر باشد.
 خوشبختانه  جشنواره کتابخوانی رضوی که همه ساله توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می گردد یکی از طرق نیل به این هدف والا است. با توجه به شیوع ویروس کرونا و استفاده بیش از پیش جامعه به ویژه نسل جوان از بسترهای فضای مجازی و نظر به اینکه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی همگام با این تغییرات به صورت مجازی برگزار می شود می توان با بهره گیری از این فرصت بوجود آمده برای ترغیب و تشویق جوانان به مطالعه و آشنایی با سیر و سلوک ائمه اطهار(ع) به ویژه صاحب خراسان حضرت امام رضا(ع) استفاده بهینه نمود.
اینجانب به عنوان یکی از مسئولین و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی، وظیفه خود می دانم در مسیر توسعه و ترویج فرهنگ ناب اسلامی گامی موثر بر دارم و از شما مردم ولایتمدار نیز دعوت کنم با شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی ادای دین به ساحت حضرت امام رضا(ع) نمائید.
 
علیرضا شایسته
بخشدار مرزداران
و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی مزداوند شهرستان سرخس
نسخه قابل چاپ